Ücretsiz Teklif Al

Web Tabanlı Yazılımlar

"Yazılım, sanatçılık ve mühendisliğin
harika bir kombinasyonudur."
- Bill Gates


Hayalinizdeki yazılım için hemen teklif alın.

Web Tabanlı Yazılım Nedir?

Web sitelerinin temelini oluşturan HTML işaretleme diline özellik katmak amacıyla kullanılan yazılımlara web tabanlı yazılımlar deniliyor. Web siteleri kişilerin düzenlemesine ihtiyaç duymadan kendisini otomatik olarak günceller. Bunu en iyi örnek verilecek olursa eğer RSS beslemeler gösterilir. Çoğu web sitesinde RSS Beslemesi el değmeden kendisini otomatik olarak güncelliyor.


Web Yazılımları Nelerdir?

En çok kullanılan web tabanlı yazılımlar şunlardır;


Gelenekselin aksine ofis dışında bile istenilen yerde kullanılmasının yanı sıra tek bir bilgisayara bağlı kalınmasını gerektirmeyen çözümlerde sunmaktadır. Günlük kullanılan ihtiyaçlarınızı yeterince karşılamayan programlar yerine pratik ve minimum zamanda maksimum fayda sağlayacak özel çevrimiçi yazılımlar üretir. Ayrıca web sitesi üzerinden online satış yapılmasını, bayilik sistemleri kurmayı, web site üzerinden şirket için birimler oluşturmayı, oluşturulan şirketin işleyişini takip etmeyi ve yönetmeyi sağlar. Ürettiği her şeyde olduğu gibi yazılımlarda da büyük desteği vardır.


Web Tabanlı Yazılımların Avantajları Nelerdir?


Web tabanlı yazılımlar firmalar için kurumsal ya da profesyonel çalışmayı kolaylaştırarak verimi arttırır. Herhangi bir uyumluk sorunu ile karşılaşılmadığı için de her işletim sisteminde problem çıkarmadan rahatlıkla çalışır. Eski yazılılar sadece belirlenen işletim sistemleri üzerinde çalışırdı. Fakat web tabanlı yazılımlar bir web tarayıcı ile internet bağlantısının geçtiği her işletim sisteminde çalışır. Bilgisayarlarda yaşanılan en büyük sorunlardan bir tanesi de kapasite yetersizliğidir. Web tabanlı yazılımlarda kapasite sorunun yaşanması söz konusu bile değil. Çünkü bilgisayarlara ekstra yük yüklemeden çalışarak herhangi bir güncellemeye ihtiyaç duyduklarında da ekstra yazılıma ihtiyaç duymazlar.


Otomatik güncelleme yaptıklarından dolayı bireylerin güncellemesini manuel olarak indirerek kurulması gerekmediği için kişilere büyük bir zaman tasarrufu yapmaktadır. Sık sık yedekleme yapmak zorunda alan bir kurumsanız ve web tabanlı yazılımlar tam size göre. Çünkü bu yazılımlar yedekleri birden fazla yerde depolayarak güvenliği artırmaktadır. Virüs ve siber saldırılara karşı güvenlik denetimlerini kontrol ederek otomatik olarak güncelleme yapar. Böylece bilgileriniz güvenli ortamda depolanmış sağlar web tabanlı yazılımlar kullanmak kapasite, zaman, güvenlik, güncellik gibi her açıdan kullanıcılarına büyük bir kazanç sağlamaktadır.

Web Tabanlı Yazılımlar Görsel